АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ УПРАВЛІННЯ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯМ, ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО
Array
Ключові слова:
технологічні та організаційно-економічні інструменти, ґрунтовий покрив, управління проектами та програмами, екологічна оцінка та підприємництво.Анотація
Одним з основних завдань екологічної галузі є інновації які стають на сьогодні запорукою технологічного прогресу. Технологічні та організаційно-економічні інструменти, особливо з точки зору природо-користування, екологічної оцінки та підприємництва, спрямовані головним чином на впровадження ефективних, дієвих заходів, спрямованих на подолання глибокої екологічної кризи та забезпечення умов сталого розвитку держави. Технологічний та організаційно-економічний механізми екологізації представляє собою сукупність організаційних форм та економічних важелів, взаємодія яких дозволяє забезпечувати здійснення процесу, що циклічно повторюється, спрямованого на підвищення економіко-екологічної ефективності суспільного виробництва і стимулювання проведення природоохоронних заходів. Зелене (еко-) підприємництво є альтернативним баченням зростання та розвитку. Необхідним стає переосмислення теоретичних підходів та чіткого з’ясування сутності організаційно-економічного механізму стійкості функціонування еко-підприємств для його ефективного формування та здійснення подальших наукових досліджень в цій області. Очікується, що ці прориви призведуть до значних трансформаційних змін у функціонуванні суспільства. Ці досягнення обіцяють значні соціальні та економічні вигоди, підвищення ефективності та підвищення продуктивності в багатьох галузях. Інновації, включаючи технологічні та організаційно-економічні інструменти, зосереджені на зборі, обробці та аналізі величезних масивів даних, що надходять з інформаційних наук, матимуть наслідки для незліченних областей досліджень та розробок. Розроблений інноваційний методичний підхід визначення та обґрунтування пріоритетних управлінських технологічних та організаційно-економічних рішень за МАІ, дозволяє задіяти експертів екологічного, містобудівного, соціального, економічного спрямування муніципальних органів управління конкретного населеного пункту, промислових, житлових та військових об’єктів, до обґрунтування рішень в управлінні екологічною безпекою населених пунктів, тощо. До переваг методичного підходу слід віднести – можливість ув’язати до єдиного алгоритму обґрунтування рішення даних, що різняться як за своїм змістом (екологічні, біологічні по вищим водним рослинам, містобудівні, соціальні та економічні), так і за формою представлення (дані безпосередніх вимірів, статистичні та прогнозні оцінки) для розробки єдиної пропозиції щодо застосування в практиці сучасного господарювання.
Посилання
2. World Economic Forum, “Agile Governance: Reimagining Policy Making in the Fourth Industrial Revolution” / World Economic Forum. http://www3.weforum.org/docs/WEF_ Agile_Governance_Reimagining_Policy-making_4IR_report.pdf/ (2018).
3. Sustainable Development – What Is It? Definition, History, Evolution, Importance And Examples / World Economic Forum. https://youmatter.world/en/definition/definitions-sustainable-developmentsustainability/#:~:text=Sustainable%20development%20is%20the%20idea,the%20Brundtland%20Report%20in%201987/ (2020).
4. The Constitution of Ukraine: Law from 28.06.1996 № 254/к/96-VR. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/254% D0%BA/96-%D0%B2%D1%80 (1996) [in Ukrainian].
5. Teliura, N.O.: Development of the methodological approach to the selection of technologies for environmentallysafe water drainage in populated areas. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, Vol. 6, No. 10 (96), 55–63 (2018). DOI: https://doi.org/10.15587/1729-4061.2018.148689
6. Dmitrieva, O.O., Bratkevich, V.V., Teliura N.O.: Model of Conformity Regulatory Framework of Ukraine and EU Directives Biodiversity. Municipal economy of cities, 132, 80–87 (2016) [in Russian].
7. Saaty, T.L. How to make a decision: The analytic hierarchy process. Radio and Communication, Moscow (1993) [in Russian].
8. Dmitrieva, O., Khorenzaiya, I., Vasilyenko, V., Teliura, N., Lomakina, O., Melnik, L., Koldoba, I.: Choosing the phytoremediation technologies for cleaning various types of wastewater. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, Vol. 2, no. 10, 27–37 (2020). DOI: https://doi.org/10.15587/1729-4061.2020.200591
9. Teliura, N.О.: Ensuring of an ecological safety of eutrophic water bodies via the implementation of priority water disposal technologies in settlements. Wissenschaft für den modernen Menschen: innovative technik und technologie, informatik sicherheitssysteme, verkehrsentwicklung, architektur: monografische reihe «Europäische Wissenschaft». Karlsruhe, Germany: ScientificWorld-NetAkhatAV, Buch 4, Teil 4, 10–19 (2021).
10. Teliura, N.O.: Increasing of an ecological safety of eutrophic water bodies via the implementation of priority water disposal technologies in settlements : dys. … kand. tekhn. nauk: 21.06.01. Kharkiv (2019) [in Ukrainian].
11. Kavanagh, Camino: New Tech, New Threats, and New Governance Challenges: An Opportunity to Craft / Carnegie Endowment for International Peace. https://carnegieendowment.org/files/WP_Camino_Kavanagh___New_Tech_New_Threats.pdf (2019).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).