АВТОМАТИЗОВАНЕ КАРТОГРАФУВАННЯ В ЗЕМЛЕУСТРОЇ
DOI:
https://doi.org/10.33042/2522-1809-2025-1-189-320-324Ключові слова:
землеустрій, картографування, ГІС-технології, данні, методи, зніманняАнотація
Ця стаття розглядає ключові аспекти автоматизації картографічних процесів у землеустрої, розглянуто передові методи та інструменти, що використовуються для автоматизації створення та оновлення картографічної інформації, а також перспективи подальшого розвитку цієї галузі.
Визначено, що впровадження автоматизованих методів дозволяє значно підвищити продуктивність, точність та достовірність картографічних робіт, а також забезпечити оперативне оновлення картографічної інформації.
Посилання
Ю.П. Губар. Застосування проблемно-орієнтованих ГІС-технологій для цілей кадастрової оцінки нерухомості.
С.М. Андреєєв, В.А. Жилін. Застосування данних аерофотозйомки з безпілотних літальних апаратів для побудови 3D-моделей місцевості.
Петренко, І.П. Автоматизація процесів землеустрою за допомогою ГІС. Київ: Видавництво "Геоінформ".
Коваленко, М.Ю. Застосування БПЛА для створення кадастрових карт. Львів: Видавництво "ЛНУ".
European Space Agency. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.esa.int/
GPS: The Global Positioning System. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.gps.gov/
Esri. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.esri.com/en-us/home
Закон України «Про землеустрій» від 22.05.2003 № 858-IV [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/858-15#Text
Закон України «Про Державний земельний кадастр» [від 07.07.2011 № 3613-VI [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3613-17#Text
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру». [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1051-2012-%D0%BF.
Постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 554 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за використанням та охороною земель". [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/554-2011-%D0%BF.
Інструкція з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКН 05-02-1-2004) від 28.09.1999 [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0393-98#Text
ERDAS Imagine. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://geospatial.com/
Trimble Business Centre. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://tbcanz.com/
Афанасьєв О. В. Засоби автоматизації створення карт : конспект лекцій для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 193 – Геодезія та землеустрій / О. В. Афанасьєв ; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. – Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2022. – 30 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).